Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego przypomina i ostrzega

W związku z opadami śniegu na terenie województwa dolnośląskiego Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego dla miasta Legnicy przypomina o obowiązkach, nałożonych na właścicieli i zarządców nieruchomości, wynikających z art. 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005 r. Nr 236 , poz. 2008 , z póżn. zm.) oraz art. 61 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.).
Obowiązki te dotyczą uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych bezpośrednio wzdłuż nieruchomości oraz systematycznego usuwania (zwłaszcza z obiektów wielkopowierzchniowych) zalegającego na dachach śniegu, usuwania nawisów (sopli ) z okapów, rynien i innych części nieruchomości.
PCZK ostrzega, że osoby niestosujące się do powyższych nakazów podlegać będą karze grzywny na zasadach określonych w przepisach prawa o wykroczeniach.