Powstało miedziowe Centrum Pomocy dla Ukraińców

Grupa Kapitałowa KGHM w ramach pomocy dla uchodźców, jak i mieszkańców Ukrainy, wspólnie z organizacjami pozarządowymi tworzy Centrum Pomocy dla Ukraińców – My razem. Centrum Pomocy.
Jego siedziba znajduje się przy Stowarzyszeniu Centrum Formacji Rodziny przy ul. Jana Pawła II 58 w Lubinie. Spółka informuje, że potrzebujący mogą zgłaszać się po pomoc pod numerem telefonów: w języku polskim +48511833628, w języku ukraińskim +48 791 069 613 oraz na adres mail: w języku polskim Pomoc.kghm@gmail.com , w języku ukraińskim Pomoc.kghm.ukr@gmail.com .
Oferowane będą tam zarówno porady prawne, pomoc tłumaczy, jak i zbierane informacje o najpilniejszych potrzebach obywateli Ukrainy, którzy trafią na Dolny Śląsk. Zapewniamy pomoc medyczną czy psychologiczną.
Centrum będzie też koordynować w regionie akcje wolontariackie i zbiórki na rzecz Ukraińców.
Do tego należące do KGHM Miedziowe Centrum Zdrowia oferuje bezpłatne wizyty w specjalistycznych poradniach dla uchodźców z Ukrainy.
Wszystkie współpracujące z miedziową spółką NGO zgłaszają chęć udziału w akcji. Legnickie Centrum Rodziny już działa z bezpłatną pomocą psychologiczną dla obywateli ukraińskich. Centrum przy Parafii Św. Jana Bosko w Lubinie organizuje jadłodajnię i tymczasowe miejsca noclegowe dla potrzebujących.
KGHM współpracuje również z organizacjami pozarządowymi, które działają w Ukrainie. Tam przekazywane będą darowizny, ale też prowadzone działania zapobiegające dezinformacji.
W szeroką akcję pomocy włączają się też spółki KGHM. Staropolanka wysyła na granicę polsko – ukraińską transport wody butelkowanej. KGHM Zagłębie Lubin organizuje zbiórkę żywności i artykułów pierwszej potrzeby.
GK KGHM zgłasza też odpowiednim służbom gotowość obiektów uzdrowiskowych do przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Wykorzystane mogą również zostać zasoby Zagłębia jak bursa, stołówka czy infrastruktura sportowa.
Osoby chętne pomóc mogą kontaktować się drogą mailową email.: pomoc.kghm@gmail.com.