Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Powstanie nowy układ komunikacyjny w rejonie byłego lotniska

Powstanie nowy układ komunikacyjny w rejonie byłego lotniska
16.09.2020
Powstanie nowy układ komunikacyjny w rejonie byłego lotniska

Niebawem konsorcjum firm Budrim w Kunicach (lider) i Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów rozpocznie budowę układu komunikacyjnego dla obszaru aktywności gospodarczej w rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka.

Po zakończonej procedurze przetargowej zastępca prezydenta Jadwiga Zienkiewicz oraz Kazimierz Wierciński, reprezentujący te firmy podpisali dziś (16 września) umowę na realizację tej inwestycji.

Partnerem finansującym budowę sieci wodociągowej oraz kanalizacji jest Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Prace przygotowawcze do realizacji tej ważnej dla miasta inwestycji rozpoczną się w najbliższych dniach. Budowa nowego układu komunikacyjnego kosztować będzie ok. 19 mln 130 tys. złpochodzących z budżetu miasta. Zakończenie inwestycji zaplanowano na początek 2022 roku.

Zadanie to obejmuje budowę drogi o długości ok. 2,8 km (jezdnia 7-metrowa) na odcinku od skrzyżowania ul. Myrka, poprzez ul. Hangarową, Nasienną do ronda Bitwy Legnickiej, wraz z chodnikami, ścieżkami pieszo-rowerowymi o długości ok. 2,6 km i szerokości 4 metrów oraz nowoczesnym obustronnym oświetleniem ledowym ulic o długości ponad 6 kilometrów. Będą także odwodnione drogi, chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe i pasy zieleni z wykorzystaniem sześciu zbiorników retencyjnych. Przebudowany zostanie przejazd kolejowy, usunięte kolizje z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i naziemnym. Powstanie kanał o długości 16,5 km z 42 studniami dla sieci LEGMAN.

- Nowy układ komunikacyjny zdecydowanie zwiększy atrakcyjność inwestowania w rejonie byłego lotniska – podkreśla prezydent Tadeusz Krzakowski. - Ma on także na celu skomunikowanie terenów inwestycyjnych z autostradą A4 oraz drogą szybkiego ruchu S3, a także usprawni dojazd mieszkańców do centrów handlowych i miast w sąsiedztwie Legnicy.

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 16.09.2020 | Wyświetleń: 980
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.