Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Poznaj legnicki zamek podczas wirtualnego spaceru. Już w niedzielę

Poznaj legnicki zamek podczas wirtualnego spaceru. Już w niedzielę
05.08.2020

Muzeum Miedzi zaprasza w niedzielę (9 sierpnia) o godz. 14.00 na kolejny Wirtualny legnicki spacer historyczny. Tym razem o historii legnickiego zamku i jego władcach.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.

Zamek Piastowski od wieków stanowi wizytówkę Legnicy. Wieże św. Piotra i św. Jadwigi, relikty późnoromańskiej kaplicy, reprezentacyjna, renesansowa brama czy dziedziniec przykuwają uwagę historyków sztuki, archeologów, turystów, legniczan.

W czasie spaceru przedstawione zostaną dzieje przemian, jakie zachodziły na wzgórzu zamkowym przez ponad 1000 lat: budowa pierwszych umocnień, włączenie go do państwa Piastów, budowę zamku murowanego i zmiany, jakie zachodziły na tym terenie w późnym średniowieczu i okresie nowożytnym. Opowieść będzie uzupełniona zabytkami, pochodzącymi z wykopalisk archeologicznych, rekonstrukcjami oraz widokami zamku, zgromadzonymi w zbiorach Muzeum Miedzi w Legnicy.

Przewodnikiem po legnickim zamku będzie dr Tomasz Stolarczyk, kierownik działu archeologii Muzeum Miedzi. Film będzie dostępny na facebookowym profilu Muzeum Miedzi, na stronie internetowej oraz kanale YouTube.

Więcej o Wirtualnych legnickich spacerach historycznych na www.muzeum-miedzi.art.pl.

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 05.08.2020 | Wyświetleń: 98
Powrót na listę aktualności

Zobacz także