Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Poznaj świątynie książąt i mieszczan. Zapraszamy na niedzielny wirtualny spacer

Poznaj świątynie książąt i mieszczan. Zapraszamy na niedzielny wirtualny spacer
23.09.2020

Muzeum Miedzi zaprasza w niedzielę (27 września) o godz.14.00 na kolejny wirtualny spacer filmowy pt. „Świątynie książąt i mieszczan”.  Będzie to ostatnia wędrówka z cyklu „Wirtualne legnickie spacery historyczne”. Film obejrzymy zarówno na muzealnym Facebooku, jak i na stronie internetowej oraz kanale YouTube.

Podczas ostatniego spaceru historyk sztuki Łucja Wojtasik-Seredyszyn opowie o historii dwóch świątyń, które służyły chwale i pamięci dynastii Piastów.

Wirtualny spacer zaprowadzi widzów do kościoła Marii Panny, który do czasów reformacji był pod stałą opieką legnickich książąt oraz do kościoła św. Jana Chrzciciela. W XVII wieku rolę kościoła dworskiego przejęła istniejąca tu wcześniej świątynia pofranciszkańska, której prezbiterium przekształcono w Mauzoleum Piastów.

Zapraszamy na opowieść o dwóch światach: gotyckim i barokowym oraz dwóch budowlach: protestanckiej i katolickiej, które od wieków współtworzą historię Legnicy.

To będzie już piąty film z cyklu Wirtualne legnickie spacery historyczne. Wcześniej mogliśmy poznać już: Tajemnice Lasku Złotoryjskiego, wędrowaliśmy Śladami znanych legniczan, poznaliśmy Historię zamku legnickiego i jego władców oraz Znany i mniej znany legnicki Tarninów. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”

- Cieszę się, że w dobie pandemii znaleźliśmy bezpieczny i ciekawy sposób poznawania historii naszego miasta – mówi Marcin Makuch. - Dziękujemy za duże zainteresowanie naszymi wcześniejszymi filmami, które miały bardzo wiele odsłon.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 23.09.2020 | Wyświetleń: 147
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.