Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Pracowite wakacje w V Liceum Ogólnokształcącym

Pracowite wakacje w V Liceum Ogólnokształcącym
09.08.2019
Pracowite wakacje w V Liceum Ogólnokształcącym

Uczniowie, którzy rozpoczną we wrześniu naukę w V Liceum Ogólnokształcącym swoją wiedzę poszerzą w świetnie wyposażonych pracowniach. Obecnie w szkole, mimo wakacji, trwają remonty.

V LO jest jedną ze czterech legnickich szkół średnich, które otrzymały nowoczesne wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i informatycznych (czytaj o projekcie niżej). Powstały tutaj pracownie: matematyczna, biologiczna, fizyczna, chemiczna i informatyczna. Uczniowie mają więc gdzie prowadzić m.in. eksperymenty chemiczne. W pracowniach do ich do dyspozycji są m.in. nowoczesne: tablice multimedialne, teleskopy, mikroskopy, różnego rodzaju odczynniki chemiczne, naczynia, laptopy także dla uczniów niedowidzących, tablice interaktywne, drukarka 3 D, zestawy do programowania i wiele innych.

W pracowni chemicznej, aby można było prowadzić zajęcia laboratoryjne, konieczna była wymiana podłogi. Położono posadzkę przemysłową kwarcowo – epoksydową, która jest antypoślizgowa, odporna na zniszczenia i łatwa w utrzymaniu czystości. Taka posadzka zostanie wyłożona też w innych salach.

- Dzięki tym nowoczesnym środkom dydaktycznym uczniowie w bardzo atrakcyjnej formie przyswajają sobie wiedzę – mówi dyrektor szkoły Piotr Niemiec. – Lekcje odbywają się w estetycznych pomieszczeniach. W zajęciach pozalekcyjnych uczestniczą też uczniowie innych szkół.

Obecnie w V LO, mimo wakacji, trwają remonty. - W związku z podwójnym rocznikiem utworzyliśmy trzy dodatkowe sale dydaktyczne – dodaje dyrektor Niemiec. – Kupiliśmy meble, ławki, biurka, szafki do szatni. Dla osób niepełnosprawnych zakupiliśmy mobilny schodołaz. Poważna inwestycją było stworzenie dwóch pomieszczeń sanitarnych. Większość prac staramy się wykonywać naszymi siłami.

Legnicki projekt wyposażenia pracowni do nauki przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i informatycznych w liceach ogólnokształcących otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości około 600 tys. zł. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Projekt startował w konkursie inwestycji w edukację ponadgimnazjalną, w tym zawodową i jako jedyny w Legnicko–Głogowskim Obszarze Interwencji otrzymał dofinansowanie. Jego całkowita wartość opiewa na ok. 849 tys. zł, a dofinansowanie wynosi prawie 587 tys. zł. W ramach projektu zakupione zostało wyposażenie do 16 pracowni przedmiotowych (matematyka, fizyka, biologia, chemia i informatyka) w czterech liceach ogólnokształcących (I, II i V LO oraz LO Integracyjne w ZSI).

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 09.08.2019 | Wyświetleń: 436
Powrót na listę aktualności

Zobacz także