Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Prezydent Krzakowski: Twój udział w wyborach się liczy

Prezydent Krzakowski: Twój udział w wyborach się liczy
26.06.2020

W niedzielę, 28 czerwca, wybierać będziemy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pierwszego obywatela naszego kraju. Głosować możemy od godziny 7.00 do 21.00.

Skorzystajmy z tego zaproszenia na święto demokracji. Idźmy jak najliczniej głosować, zachowując zasady bezpieczeństwa.

Taka szansa staje przed nami co pięć lat. Szansa na wybór dalszej drogi, przyszłości naszych rodzin, miasta i kraju. Niech inni za nas nie decydują o wyborze, bo nieobecni nie mają racji.

Demokracja to ustrój oparty na woli większości obywateli. Nie pozwólmy więc, aby zadecydowała wola mniejszości. Pozostając w domu, dajemy na to przyzwolenie. Każdy pojedynczy głos w wyborach będzie się liczył. Będzie miał siłę zdolną zapewnić obywatelom realizację ich praw.

Z obywatelskiego przywileju, jakim jest prawo wybierania Prezydenta RP, warto 28 czerwca 2020 roku uczynić własny, osobisty obowiązek. Wiem, że legniczanie świadomi są przysługującego im wyborczego przywileju. Wierzę, że okażą to, biorąc powszechny udział w wyborach.

Niech decyzja o tym, kogo wybierzemy pierwszym obywatelem RP, strażnikiem naszych praw i Konstytucji, będzie mądra, wynikająca z przekonań i niech nie zapada bez Twojego udziału.

Spotkajmy się w niedzielnych wyborach. Choćby po to, żeby w poniedziałek nie żałować swej nieobecności. Pamiętajmy też o odpowiedzialnym zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych.

            Do zobaczenia

 

Tadeusz Krzakowski

Prezydent Legnicy

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 26.06.2020 | Wyświetleń: 37
Powrót na listę aktualności

Zobacz także