Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Prezydent Legnicy uczestniczył w obradach zarządu Związku Miast Polskich

Prezydent Legnicy uczestniczył w obradach zarządu Związku Miast Polskich
19.09.2019

Podczas dzisiejszych obrad zarządu ZMP w Inowrocławiu omawiane były m.in. problemy narastających roszczeń przedszkoli prywatnych wobec gmin. Legnicę reprezentował prezydent Tadeusz Krzakowski.

Zarząd zapoznał się z informacją na temat Funduszu Dróg Samorządowych oraz propozycją kryteriów podziału rezerwy „drogowej” subwencji ogólnej w roku 2020. Opiniowano m.in. projekty zmian ustaw: o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, Prawa geologicznego i górniczego oraz ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.

Zaopiniowano także projekty zmian rządowych rozporządzeń, dotyczących algorytmu przekazywania środków PFRON samorządom wojewódzkim i powiatowym, a także finansowego wsparcia na tworzenie lokali mieszkalnych na wynajem, mieszkań chronionych, noclegowni, schronisk dla bezdomnych, ogrzewalni i tymczasowych pomieszczeń.

W godzinach popołudniowych członkowie zarządu Związku Miast Polskich uczestniczyli w uroczystości nadania skwerowi w Inowrocławiu imienia Prezydenta Pawła Adamowicza.

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 19.09.2019 | Wyświetleń: 313
Powrót na listę aktualności

Zobacz także