Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Prezydent RP ustanowił nagrodę za działalność na rzecz dobra wspólnego. Samorządy, obywatele i organizacje pozarządowe mogą zgłaszać swoje propozycje

Prezydent RP ustanowił nagrodę za działalność na rzecz dobra wspólnego. ...
13.07.2012

 

W maju 2012 r. Prezydent RP ustanowił Nagrodę Obywatelską, którą chce wyróżniać wybitne, nowatorskie i efektywne działania obywatelskie na rzecz dobra wspólnego.

Nagroda ta przyznawana będzie każdego roku podczas obchodów Dnia Samorządu terytorialnego (28 maja) najwybitniejszym osiągnięciom zamieszczonym na Witrynie Obywatelskiej Prezydenta RP (na stronie www.prezydent.pl) w trzech kategoriach:

  1. Wspólnota Obywatelska - dla gmin i powiatów, które w najszerszym stopniu umożliwią swym mieszkańcom uczestnictwo w realizacji zadań publicznych;
  2. Partnerstwo samorządów - dla jednostek samorządu, które będą ze sobą najefektywniej współpracować i wykształcą wzory działań dla innych;
  3. Obywatelska Inicjatywa Lokalna - dla organizacji pozarządowych lub poszczególnych osób, które w szczególny sposób zasłużą się w pracy na rzecz dobra wspólnego.

Do nagrody można aplikować w dowolnym czasie, wystarczy zamieścić dany projekt na Witrynie Obywatelskiej. Jesteśmy przekonani, że udziałem w tym przedsięwzięciu, poza samorządami i osobami aktywnymi obywatelsko, mogą być zainteresowane np. lokalne organizacje pozarządowe, Rada Działalności Pożytku Publicznego czy twórcy partnerstwa POMOST oraz FLOP-a.

 

 

 

 

Opublikował: aantkiewicz_l | Dodano: 13.07.2012 | Wyświetleń: 468
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Aktualności Rss