Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Prowadzisz działalność pożytku publicznego? Weź udział w konsultacjach

Prowadzisz działalność pożytku publicznego? Weź udział w konsultacjach
29.09.2022
Prowadzisz działalność pożytku publicznego? Weź udział w konsultacjach

Weź udział w konsultacjach społecznych dotyczących dokumentu "Projekt Programu współpracy Gminy Legnica z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2023".

Już 5 października 2022 r. o godz. 16.00, w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy, przy ul. H. Jordana 17, odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne z organizacjami pozarządowymi. Spotkanie będzie połączone z konferencją, w której udział wezmą przedstawiciele Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych (DFOP), związku stowarzyszeń działających na rzecz organizacji pozarządowych Dolnego Śląska. Działania DFOP to przede wszystkim wsparcie merytoryczne i techniczne dla organizacji oraz szkolenia z zakresu współpracy NGO-sów z administracją publiczną oraz wykorzystywania nowoczesnych technologii, a także prowadzenie biblioteki dla organizacji, promowanie inicjatyw obywatelskich, konsultacje dokumentów. Goście przedstawią realizowany od lat projekt pt. Dolnośląska Sieć Doradztwa Pozarządowego, w ramach którego działają Dolnośląskie Punkty Konsultacyjno-Doradcze, świadczące m.in. usługi w zakresie doradztwa z zakresu pozyskiwania funduszy na działania, zakładania organizacji, zarządzania organizacją, elementów księgowości i tworzenia partnerstw.

Konsultacje społeczne trwają od 5 września, a zakończą się 5 października 2022 r. Swoją opinię n.t. Projektu Programu współpracy Gminy Legnica z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2023 można również przekazać w formie:

- elektronicznej, na stronie konsultacje.legnica.eu za pomocą „okna dialogowego”, umożliwiającego zgłaszanie opinii, sugestii i uwag (https://konsultacje.legnica.eu/konsultacje/84/179/ankieta)

- zgłaszania uwag mailowo na adres: oks@legnica.eu;

- zgłaszania uwag korespondencyjnie na adres Urzędu Miasta Legnicy, 59-220 Legnica, pl. Słowiański 8, Wydział Oświaty, Kultury i Sportu.

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 29.09.2022 | Wyświetleń: 453
Powrót na listę aktualności

Zobacz także