Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Przebudowa al. Rzeczypospolitej. Układana jest nowa warstwa asfaltu

Przebudowa al. Rzeczypospolitej. Układana jest nowa warstwa asfaltu
03.12.2021
Przebudowa al. Rzeczypospolitej. Układana jest nowa warstwa asfaltu

Na przebudowywanej al. Rzeczypospolitej na odcinku od ul. Gumińskiego do ul. Zamiejskiej sfrezowana została już stara warstwa asfaltu i układana jest nowa. Prace w tym zakresie zaawansowane są w ok. 70 proc.  

Roboty prowadzone są od godz. 22.00 do godz. 5.30 przy ręcznym sterowaniu ruchem. W tych godzinach wyłączona jest sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach. W ciągu dnia ruch odbywa się normalnie.

Takie założenia pozwolą uniknąć bardzo uciążliwych objazdów po sąsiednich ulicach, a także wpłynie to znacząco na skrócenie czasu przebudowy. Wykonawca jednocześnie przeprasza mieszków za uciążliwości wynikające z pracy w porze nocnej.

Zakres robót obejmuje: wymianę warstwy ścieralnej jezdni, odbudowę i budowę pętli indukcyjnych sterowania sygnalizacją świetlną, odtworzenie oznakowania poziomego, regulację wpustów deszczowych oraz włazów kanałowych i innych.

Przebudowywany odcinek jest fragmentem drogi powiatowej nr 2175D, na przeważającej długości o przekroju jednojezdniowym. Znajduje się w obszarze zabudowanym oraz przenosi ruch lokalny do sąsiadującej zabudowy mieszkaniowej i pobliskich sklepów wielkopowierzchniowych. Stanowi także drogę dojazdową z północy miasta do strefy ekonomicznej.

Przypomnijmy, że wykonawca tej inwestycji został wybrany zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych z wolnej ręki. Wcześniejsze dwa postępowania przetargowe zostały unieważnione.

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 03.12.2021 | Wyświetleń: 703
Powrót na listę aktualności

Zobacz także