Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Przebudowa al. Rzeczypospolitej. Wykonawca rozpoczyna w przyszłym tygodniu

Przebudowa al. Rzeczypospolitej. Wykonawca rozpoczyna w przyszłym tygodniu
24.11.2021

Wykonawca przebudowy  al. Rzeczypospolitej na odcinku od  ul. Gumińskiego do ul. Zamiejskiej zapowiada rozpoczęcie prac na przełomie listopada i grudnia.  

Jak tłumaczy wykonawca inwestycji Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane powodem przesunięcia terminu prac były problemy z przygotowaniem tymczasowej organizacji ruchu.    Przewiduje ona  wykonywanie prac w porze nocnej  od godz. 22 do godz. 5.30 przy ręcznym sterowaniu ruchem.  W tych godzinach wyłączona będzie  sygnalizacja świetlna na  skrzyżowaniach. 

Takie założenia pozwolą uniknąć bardzo uciążliwych objazdów po sąsiednich ulicach, a także wpłynie znacząco na skrócenie czasu przebudowy.  Wykonawca jednocześnie przeprasza za uciążliwości dla mieszkańców wynikające z  pracy w porze nocnej.

Zakres robót obejmuje:   wymianę warstwy ścieralnej jezdni, odbudowę i budowę pętli indukcyjnych
sterowania sygnalizacją świetlną, odtworzenie oznakowania poziomego, regulację wpustów deszczowych, włazów kanałowych i innych.

Przebudowywany odcinek jest  fragmentem drogi  powiatowej  nr 2175D, na przeważającej długości o przekroju jednojezdniowym. Znajduje się w obszarze zabudowanym oraz przenosi ruch lokalny do sąsiadującej zabudowy mieszkaniowej i pobliskich sklepów wielkopowierzchniowych. Stanowi także drogę dojazdową  z północy miasta do strefy ekonomicznej.

Przypomnijmy, że wykonawca tej inwestycji został wybrany zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych z wolnej ręki. Wcześniejsze dwa postępowania przetargowe zostały unieważnione.

 

 

 

 

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 24.11.2021 | Wyświetleń: 288
Powrót na listę aktualności

Zobacz także