Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Przebudowa kolejnego odcinka Osi Kartuskiej już zakończona

Przebudowa kolejnego odcinka Osi Kartuskiej już zakończona
20.10.2020
Przebudowa kolejnego odcinka Osi Kartuskiej już zakończona

Zakończyła się przebudowa Osi Kartuskiej od ul. Neptuna do Galaktycznej na osiedlu Kopernika. Dzisiaj odbyły się odbiory końcowe. Powstała wygodna i bezpieczna droga.

Prace wykonała firma Fortum , która wygrała przetarg. Koszt inwestycji to ok. 151 tys. zł.  Zakres robót obejmował m.in.: wymianę uszkodzonej nawierzchni asfaltowej na nawierzchnię z kostki brukowej typu BEHATON i zamontowanie krawężników.

Przypomnijmy, że wcześniej Oś Kartuska została przebudowana na odcinku od skrzyżowania ul. Neptuna do Marsa. Zbudowano wówczas efektowny kolorowy chodnik z ławkami do wypoczynku oraz jezdnię, wyłożoną kostką betonową i kilkadziesiąt miejsc parkingowe.

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 20.10.2020 | Wyświetleń: 528
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.