Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Przebudowa mostu na ul. Leszczyńskiej. Niebawem rozpoczną się odbiory końcowe

Przebudowa mostu na ul. Leszczyńskiej. Niebawem rozpoczną się odbiory końcowe
02.12.2021
Przebudowa mostu na ul. Leszczyńskiej. Niebawem rozpoczną się odbiory końcowe

Wykonawca przebudowy mostu nad Czarną Wodą, przy ul. Leszczyńskiej, zgodnie z zapowiedziami zakończył roboty i przygotował obiekt do odbioru. Po jego zakończeniu most zostanie włączony do ruchu.

Przebudowa mostu rozpoczęła się na przełomie lutego i marca tego roku. Prace polegały praktycznie na rozbiórce konstrukcji mostu i wybudowaniu nowej, znacznie solidniejszej. Dzięki temu nośność obiektu wzrośnie z 30 do 40 ton. Wykonano także wiele specjalistycznych prac. Uregulowano i umocniono koryto i dno rzeki, zbudowano również mury oporowe. Ma to oczywiście duży wpływ na ochronę przeciwpowodziową samego obiektu i miasta. Koszt tej inwestycji to ok. 4 mln 900 tys. zł, z czego ok. 2,1 mln zł pochodzi z dotacji państwowej.

Przebudowa mostu nad Czarną Wodą jest kolejnym etapem modernizacji ul. Leszczyńskiej na odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Bydgoskiej. Zakres inwestycji obejmował m.in.: remont jezdni, chodników, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę wysp rozdzielających pasy ruchu, a także wymianę przykanalików, wpustów odwodnieniowych oraz uzbrojenie terenu pod budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiej i Prusa.

 

 

 

Pliki do pobrania

dji_0792.jpg
leszczynska
Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 02.12.2021 | Wyświetleń: 576
Powrót na listę aktualności

Zobacz także