Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Przebudowa placu Słowiańskiego. Zmieni się organizacja ruchu

Przebudowa placu Słowiańskiego. Zmieni się organizacja ruchu
25.11.2022
Przebudowa placu Słowiańskiego. Zmieni się organizacja ruchu

Jak informuje wykonawca przebudowy placu Słowiańskiego we wtorek 29 listopada zostanie zamknięta dla ruchu  jezdnia południowa ul. Skarbka i Witelona (od strony Technikum Ekonomicznego). Samochody będą jeździły jezdnią północną.  Przewidywany termin zakończenia prac w tym etapie 31.05.2023.

Zmiana organizacji ruchu związana jest z zakończeniem części prac na południowej stronie. Zbudowano już tutaj zbiornik retencyjny,  konstrukcje (nośne) w przejściu podziemnym. Wyłożono warstwę asfaltu na jezdni, zbudowano zatokę autobusową,  dobiega końca  układanie  nawierzchni chodnika z płyt kamiennych wzdłuż ul. Witelona i ul. Skarbka oraz nawierzchni ścieżki rowerowej z kostki kamiennej wzdłuż ul Skarbka.  

Plac Słowiański jest jednym z najważniejszych miejsc w Legnicy. Jego rewitalizacja i zagospodarowanie wraz z rozbudową ulic przyległych obejmie, budowę ronda, przebudowę dwóch przystanków, czy też miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji powstanie węzeł przesiadkowy komunikacji miejskiej i międzygminnej. Zbudowane zostaną ścieżki rowerowe, zmodernizowane nawierzchnie ciągów pieszych, przebudowane przejście podziemne wraz z budową wind, a także nowe oświetlenie, mała architektura, zieleń. Zamówienie nie obejmuje budowy pomnika Henryka Pobożnego i fontanny typu „mokry chodnik”.

Przypomnijmy, że w drugim przetargu na rewitalizację placu Słowiańskiego wpłynęła oferta konsorcjum firm Budrim (lider) i Rotomat opiewająca na kwotę 29 mln 766 tys. zł. Była więc wyższa o ok. 4,5 mln niż miasto przeznaczyło w budżecie na tę inwestycję.  Korekta budżetu pozwoliła  na rozstrzygnięcie przetargu i wykorzystanie  dofinansowania tej inwestycji w wysokości 23 mln zł 750 tys. zł z Rządowego Programu Polski Ład.

 

 

Pliki do pobrania

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 25.11.2022 | Wyświetleń: 458
Powrót na listę aktualności

Zobacz także