Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Przebudowa ul. Szczytnickiej. Prace bardzo zaawansowane

Przebudowa ul. Szczytnickiej. Prace bardzo zaawansowane
25.05.2020
Przebudowa ul. Szczytnickiej. Prace bardzo zaawansowane

W bardzo dobrym tempie przebudowywana jest ul. Szczytnicka. W znacznej części zbudowano już chodniki, ścieżki rowerowe i wylano pierwszą warstwę asfaltu na jezdni. Gotowy jest już zbiornik retencyjny. Obecnie roboty drogowe koncentrują się na wyłączonym z ruchu od skrzyżowania z ul. Piątnicką do wjazdu na teren firmy LIS.  

Przebudowa całej ul. Szczytnickiej obejmuje ponad dwukilometrowy odcinek jezdni. Powstaną m.in.: chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe oraz pętla wraz ze stanowiskiem do ważenia pojazdów oraz nowoczesne oświetlenie. Koszt tej inwestycji to ok. 15 mln 735 tys. zł. Termin jej zakończenia planowany jest w połowie 2021 r.

- Ulica Szczytnicka jest bardzo ważną arterią w naszym mieście – mówi zastępca prezydenta Jadwiga Zienkiewicz. – Stanowi bowiem północny objazd miasta do ul. Bydgoskiej, która wcześniej została przebudowana ze znacznym dofinansowaniem unijnym. Podczas planowanych remontów innych ulic, np. Pocztowej i Piastowskiej, właśnie m.in. ul. Szczytnicką będą prowadziły objazdy. O jej przebudowę zabiegali też mieszkańcy, a teraz to realizujemy – dodaje pani prezydent.

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 25.05.2020 | Wyświetleń: 496
Powrót na listę aktualności

Zobacz także