Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Przebudowa ul. Szczytnickiej. Zobacz jak przebiegają prace

Przebudowa ul. Szczytnickiej. Zobacz jak przebiegają prace
13.11.2019
Przebudowa ul. Szczytnickiej. Zobacz jak przebiegają prace

Na wyłączonym z ruchu odcinku ul. Szczytnickiej od wjazdu do firmy Lesaffre Ingrdients Service Polska do wjazdu na betoniarnię zakładu Top Beton usunięto starą nawierzchnię jezdni. Wykonano znaczną część kanalizacji deszczowej. Trwają prace konstrukcyjne na drodze. Przebieg robót prezentujemy na zdjęciach  wykonanych z drona.   

Prace na tym etapie przebudowy ul. Szczytnickiej rozpoczęły się na początku października. Jak informuje wykonawca planowany termin ich zakończenia na tym odcinku to koniec marca przyszłego roku.

Przebudowa całej ul. Szczytnickiej obejmuje blisko dwukilometrowy odcinek jezdni. Powstaną m.in.: chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe oraz pętla autobusowa wraz ze stanowiskiem do ważenia pojazdów oraz nowoczesne oświetlenie.

- Ulica Szczytnicka jest bardzo ważną arterią w naszym mieście – mówi zastępca prezydenta Jadwiga Zienkiewicz. – Stanowi bowiem północny objazd miasta do ul. Bydgoskiej, która wcześniej została przebudowana ze znacznym dofinansowaniem unijnym. Podczas remontów innych ulic, np. Pocztowej i Piastowskiej, właśnie m.in. ul. Szczytnicką będą prowadziły objazdy. O jej przebudowę zabiegali też mieszkańcy, a teraz to zrealizujemy – dodaje pani prezydent.

Przypomnijmy, że oferty w tym przetargu złożyło sześć firm. Zwycięska cena firmy Budrim opiewa na kwotę ok. 15 mln 735 tys. zł. Wybór wykonawcy był możliwy po wprowadzeniu z inicjatywy prezydenta Legnicy podczas sesji Rady Miejskiej korekty budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej. Termin zakończenia całej  inwestycji planowany jest w połowie 2021 r.

Przebudowa ul. Szczytnickiej będzie II etapem zakończonej kilka lat temu inwestycji – modernizacji ul. Bydgoskiej, właśnie do skrzyżowania z ul. Szczytnicką. Przypomnijmy, że wówczas przebudowano ponad kilometrowy odcinek Bydgoskiej. Ułożona została nowa asfaltowa nawierzchnia jezdni, zbudowano ponad dwa kilometry chodników i ścieżek rowerowych, parking na 64 miejsca i zatoki autobusowe.

 

 

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 13.11.2019 | Wyświetleń: 1322
Powrót na listę aktualności

Zobacz także