Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Przedświąteczne porządki. Pozbądź się gabarytów i zużytego sprzętu

Przedświąteczne porządki. Pozbądź się gabarytów i zużytego sprzętu
03.04.2020

Wydział Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta informuje, że od 6 do 11 kwietnia 2020 r. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zbiórka prowadzona będzie w godzinach od 7.00 do 17.00, z podziałem na 6 rejonów (określonych w załączniku). Podczas jej trwania odbierane będą odpady:

  • wielkogabarytowe – tj. stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, itp.,
  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – tj. chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, komputery, laptopy, faksy, telefony komórkowe, odbiorniki radiowe, wiertarki, piły, maszyny do szycia, itp.

Do odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne, takie jak: deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, grzejniki, płytki, jak również opony, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe i ogrodowe. Odpady te należy przekazywać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Rzeszotarskiej 1 oraz ul. Nowodworskiej 48.

Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy wystawiać do godziny 7.00:

  • w zabudowie jednorodzinnej przed posesję,
  • w zabudowie wielorodzinnej w miejscu gromadzenia odpadów, przy zasiekach śmietnikowych,
  • właściciele rodzinnych ogrodów działkowych – w miejscu gromadzenia odpadów przy zasiekach śmietnikowych.

Należy zwrócić szczególną uwagę, aby wystawiane odpady nie blokowały możliwości wjazdu i wyjazdu samochodu odbierającego odpady.

W załączeniu PLAKAT oraz WYKAZ NIERUCHOMOŚCI

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 03.04.2020 | Wyświetleń: 337
Powrót na listę aktualności

Zobacz także