Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Przełącz się na gaz. Konsultant pomoże wymienić piec

Przełącz się na gaz. Konsultant pomoże wymienić piec
01.04.2019

We wtorek (2 kwietnia) kolejny dyżur konsultanta PGNiG w punkcie informacyjnym Urzędu Miasta Legnicy odbywa się w godz. 9.00-12.30. Zapraszamy do urzędu – pl. Słowiański 7, pokój nr 9. Konsultant udzieli informacji o pomocy mieszkańcom zainteresowanym programem „Przełącz się na gaz”.

Dzięki zawartemu przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego porozumieniu o współpracy z PGNiG Obrót Detaliczny, legniczanie mają możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty tej firmy. By to nastąpiło, trzeba dokonać wymiany źródła ogrzewania paliwem stałym na gazowe, ekologiczne. Mieszkańcy Legnicy mogą też otrzymać wysokie, gminne dofinansowanie do takiej inwestycji.

PGNiG OD w ramach Programu „Przełącz się na gaz” oferuje nam m.in.:

1. Opracowanie bezpłatnego kosztorysu przebudowy wewnętrznej instalacji gazowej oraz grzewczej:

- wstępny dokument wykazujący szacunkowy koszt,

- szczegółowy dokument, stanowiący podstawę umowy. Oba dokumenty mogą stanowić załącznik przedkładany gminie dla uzyskania dotacji.

2. Wykonanie instalacji ogrzewania gazowego z dokumentacją (Koszt dokumentacji – projektu instalacji wewnętrznej będzie pomniejszony o 10 proc., ok. 100,00 zł).

3. Wykonanie instalacji centralnego ogrzewania.

4. Pomoc w uzyskaniu niezbędnych dokumentów powykonawczych (m.in. opinia kominiarska, próba szczelności).

5. Pomoc w pozyskaniu środków na budowę (wymianę) instalacji gazowej i grzewczej.

6. Pomoc w wypełnieniu i skompletowaniu dokumentów umożliwiających uzyskanie dotacji z gminy.

7. Złożenie w imieniu klienta dokumentów umożliwiających uzyskanie dotacji gminnej w przypadku uzyskania pełnomocnictwa od klienta.

8. Przeprowadzenie bezpłatnej kontroli okresowej stanu technicznego zainstalowanego u klienta urządzenia (po roku). Koszt serwisu, z którego zwolniony jest klient, oszacowany został po pierwszym roku na 250 zł netto + VAT 23 proc. (niezależnie od typu urządzenia).

Klienci mają też oferowane przez PGNiG OD już tylko dofinansowania (po spełnieniu warunków regulaminu) posiadaczy Karty Dużej Rodziny w kwocie 3 000 zł.

UWAGA: Dofinansowania dla klientów nieposiadających Karty Dużej Rodziny zostały wyczerpane. Ilość dofinansowań ograniczona jest do tysiąca klientów w przypadku Karty Dużej Rodziny. Warto więc szybko się decydować.

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 01.04.2019 | Wyświetleń: 33
Powrót na listę aktualności

Zobacz także