Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Przyjdź w czwartek na wernisaże do Galerii Sztuki

Przyjdź w czwartek na wernisaże do Galerii Sztuki
10.10.2018

 

Galeria Sztuki zaprasza w najbliższy czwartek, 11 października, na dwa wernisaże. Godzina 18.00 to otwarcie w galerii RING (Rynek 12) wystawy zdjęć Jacka Samotusa – artysty fotografika, cenionego nie tylko w Europie, ale też w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Następnie, o 18.45 (plac Katedralny 1), piąta już wystawa w ramach projektu Łemkowskie Jeruzalem. Motywem przewodnim tegorocznej ekspozycji jest twórczość artystyczna i filozoficzna wybitnego krakowskiego artysty malarza łemkowskiego pochodzenia – Jerzego Nowosielskiego.

Wystawa „Girls & Flowers” to doskonała propozycja dla zwolenników znakomitej, tradycyjnej fotografii. Ekspozycja prezentuje portrety kobiet i kwiatów w obiektywie fotografa Jacka Samotusa. Artysta jest autorem ponad 40 wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą, a jego prace znajdują się w muzeach i prywatnych kolekcjach w Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

            Projekt pn. „Łemkowskie Jeruzalem” jest niezależną inicjatywą artystyczną cyklicznie realizowaną przez Zjednoczenie Łemków. Motywem przewodnim wystawy i publikacji jest twórczość artystyczna i filozoficzna wybitnego krakowskiego artysty malarza łemkowskiego pochodzenia – Jerzego Nowosielskiego. Tytuł „PiekłoNiebo” odnosi się do dwoistości natury, skomplikowania osobowości i doświadczeń życiowych artysty.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 10.10.2018 | Wyświetleń: 67
Powrót na listę aktualności

Zobacz także