Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

PWSZ. Nowoczesne symulatory pomogą w nauce zawodu

PWSZ. Nowoczesne symulatory pomogą w nauce zawodu
12.01.2021

Symulatory kolejowe dla maszynisty oraz dla dyżurnego ruchu wzbogaciły pracownię logistyki i transportu na wydziale nauk technicznych i ekonomicznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Symulator kolejowy typu SMART jest wyposażony w pulpit lokomotywy Newag 6DG, oprogramowanie symulacyjne wraz z biblioteką tras SIM Factor i stanowisko nauczyciela, a całość rozwiązania spełnia wymagania Urzędu Transportu Kolejowego.

- Drugim symulatorem, którego realizację zakończymy do lutego 2021 roku, będzie symulator Dyżurnego Ruchu Kolejowego- SRK. W skład symulatora wejdzie pięć stanowisk (posterunków) oraz stanowiska nauczyciela. Całość rozwiązania oparta zostanie o obsługę wielotorowych posterunków oraz bocznic  - mówi Mirosław Szczypiorski, rzecznik PWSZ.  .

SIM Factor to producent oprogramowania symulacyjnego, symulatorów pojazdów oraz gier symulacyjnych. Jest to firma działająca w obszarze elektronicznej rozrywki oraz realistycznych symulatorów szkoleniowych. Posiada bogate doświadczenia w tworzeniu zaawansowanych trenażerów kolejowych wyposażonych w platformy ruchowe i fizyczne pulpity. Rozwiązania stosowane przez SIM Factor wspierają technologie rzeczywistości wirtualnej (OculusRift, HTC Vive), jak również zaawansowane kontrolery ruchowe (Perception Neuron).

Studia inżynierskie na kierunku logistyka i transport przygotowują do pracy w branży Transport-Spedycja-Logistyka (TSL). Absolwent uzyskuje wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania i funkcjonowania procesów logistycznych oraz zdobywa kwalifikacje menedżera branży TSL.

Większość zajęć prowadzona jest w formie ćwiczeń warsztatów oraz laboratoriów, realizowanych w specjalistycznych pracowniach. Zajęcia przygotowujące do zawodu prowadzone są przez praktyków z branży TSL. Atutem jest ścisła współpraca Uczelni z otoczeniem, umożliwiająca odbywanie praktyk zawodowych oraz projektów inżynierskich, które stanowią kluczowy element kształcenia zawodowego. Ponadto studenci mogą poszerzać swoje zainteresowania w Kołach Naukowych funkcjonujących na Wydziale Nauk technicznych i Ekonomicznych.

Studia na kierunku logistyka i transport trwają 7 semestrów (3,5 roku) i kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera.

Źródło:PWSZ

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 12.01.2021 | Wyświetleń: 278
Powrót na listę aktualności

Zobacz także