bip

Rejestracja dawców szpiku podczas LPP RACE. Akcja dla Damiana Skowrona

Rejestracja dawców szpiku podczas LPP RACE. Akcja dla Damiana Skowrona
19.03.2026
Rejestracja dawców szpiku podczas LPP RACE. Akcja dla Damiana Skowrona

W sobotę, 21 marca, podczas biegu LPP RACE w Parku Miejskim, w godzinach 11:00–14:00 prowadzona będzie akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla Damiana Skowrona – funkcjonariusza policji z Jawora i podopiecznego Fundacji Dobre Znaki. Działania organizowane są wspólnie z Komendą Miejską Policji w Legnicy.

Punkt rejestracyjny będzie dostępny dla wszystkich uczestników wydarzenia oraz osób odwiedzających teren biegu. Do bazy dawców może dołączyć każda ogólnie zdrowa osoba w wieku 18–55 lat, bez znacznej nadwagi. Proces rejestracji jest szybki i bezbolesny, a dla pacjentów oczekujących na przeszczep może mieć istotne znaczenie.

W programie wydarzenia znalazł się także Legnicki Bieg Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, skierowany do funkcjonariuszy i przedstawicieli służb mundurowych. 

KM Policji w Legnicy przygotowała również dodatkowe aktywności dla mieszkańców podczas zmagań z przeszkodami. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć m.in. jak wygląda praca policji, zapoznać się z podstawami udzielania pierwszej pomocy oraz zobaczyć z bliska wozy policyjne, jakimi na co dzień posługują się funkcjonariusze. 

Damian Skowron obecnie przechodzi leczenie i pilnie potrzebuje zgodnego dawcy. Akcja ma na celu zwiększenie szans na jego znalezienie.

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości zostania dawcą szpiku oraz historia Damiana dostępne są na stronie Fundacja DKMS: https://www.dkms.pl/dzialaj/dolacz-do-akcji/damianskowron

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu i wsparcia inicjatywy poprzez rejestrację w bazie dawców fundacji.

Opublikował: Anna Lango | Dodano: 19.03.2026 | Wyświetleń: 525
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Aktualności Rss