Rozpoczyna się przebudowa ulicy Sikorskiego
W najbliższy weekend (29-30 sierpnia) od budowy ronda tymczasowego rozpocznie się pierwszy etap przebudowy ul. Sikorskiego.
W związku z rozpoczęciem kolejnej ważnej inwestycji drogowej w naszym mieście – przebudowy ul. Sikorskiego, wykonawca budowy firma Berger Bau Polska oraz nadzorujący realizację Zarząd Dróg Miejskich poinformowali o wprowadzeniu nowej organizacji ruchu dla pierwszego etapu przebudowy.

W najbliższy weekend (29-30 sierpnia), kiedy to ruch pojazdów jest zmniejszony, budowane będzie rondo tymczasowe na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Sudeckiej. Rondo Niepodległości pozostanie, jak dotąd, przejezdne. Rondo tymczasowe zostanie zbudowane z ustawionych na jezdni nakładek, na których zamontowana będzie wyspa z prefabrykatów. Samochody będą mogły zawracać na jednym pasie ruchu, także te najdłuższe, jak autobusy przegubowe. Rondo ograniczy prędkość pojazdów na ul. Sikorskiego. Z ruchu wyłączone zostaną dwa pasy, tzw. prawoskręty – jadąc od centrum aleją Piłsudskiego w ulicę Sikorskiego oraz jadąc ul. Sikorskiego do alei Piłsudskiego w stronę Sudeckiej.
Wykonawca zapowiada kolejną tymczasowa organizacje ruchu od 1 września. Wtedy całkowicie ma być wyłączone Rondo Niepodległości, zarówno dla kierowców indywidualnych, jak i dla autobusów MPK. Pasażerowie będą mogli korzystać z tych samych przystanków, ale nastąpi zmiana linii, które będą przy nich przebiegać.
Oto zmiany przystanków na czas remontu ronda niepodległości:
1. Przystanek Śląska wyłączony z obsługi dla wszystkich linii;
Przystanki zastępcze: Sudecka-Szmaragdowa – linia nr „3” „28” „N1”, Iwaszkiewicza-Sikorskiego – linia nr „2”
Pętla dla linii nr „2” zostaje przeniesiona ze Śląskiej na Iwaszkiewicza – najbliższy przystanek Iwaszkiewicza-Sikorskiego (obok Szpitala Wojewódzkiego).
2. Przystanek Sikorskiego-Rondo Niepodległości wyłączony z obsługi dla linii nr „2” i nr „3”;
Przystanki zastępcze: Sudecka-Argentyńska – linia nr „3”, Iwaszkiewicza-Sikorskiego – linia nr „2”
3. Przystanek Sikorskiego – Piłsudskiego wyłączony z obsługi dla linii nr „3”;
Przystanki zastępcze: Iwaszkiewicza-Baczyńskiego lub Sudecka- Szmaragdowa
4. Przystanek Sikorskiego - Gałczyńskiego wyłączony z obsługi dla wszystkich linii;
Przystanki zastępcze: Piłsudskiego-Grota Roweckiego – linia nr„6”, „18”, „23”, Iwaszkiewicza-Sikorskiego – linia nr „2”, „24”, „N2”
5. Przystanek Piłsudskiego – Rondo Niepodległości wyłączony z obsługi dla wszystkich linii;
Przystanki zastępcze: Sikorskiego-Piłsudskiego – linia nr „15”, „16”, Sudecka-Szmaragdowa – linia nr „28” „N1”, Iwaszkiewicza- Sikorskiego – linia nr „24”
6. Przystanek Piłsudskiego-Pruszyńskiego wyłączony z obsługi dla wszystkich linii;
Przystanki zastępcze: Iwaszkiewicza -Szpital – linia nr „15”, „16”, „24”, Sudecka-Armii Krajowej – linia nr „28”, „N1”
7. Przystanek Iwaszkiewicza – Wańkowicza wyłączony z obsługi dla linii nr „23”;
Przystanki zastępcze: Piłsudskiego-Grota Roweckiego, Piłsudskiego- Sosnkowskiego
8. Przystanek Iwaszkiewicza-Baczyńskiego wyłączony z obsługi dla linii nr „23”;
Przystanek zastępczy: Piłsudskiego- Sosnkowskiego
9. Przystanek początkowy Iwaszkiewicza-Szpital dla linii nr „3” zostanie przeniesiony na drugą stronę ulicy.
Przystanek zastępczy: Iwaszkiewicza- Baczyńskiego
10. Przystanek początkowy Iwaszkiewicza-Baczyńskiego dla linii nr „15/16” zostanie przeniesiony na drugą stronę ulicy.
Przystanek zastępczy: Iwaszkiewicza- Szpital
Zarówno wykonawca inwestycji, jak i Zarząd Dróg Miejskich proszą kierowców o zachowanie w rejonie budowy szczególnej ostrożności i dostosowanie się do obowiązującego, tymczasowego oznakowania.
O kolejnych zmianach organizacji ruchu będziemy na bieżąco informować.