Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Rozpoczynamy konsultacje dotyczące rozwoju elektromobilności w Legnicy

Rozpoczynamy konsultacje dotyczące rozwoju elektromobilności w Legnicy
13.03.2019

Od dziś (13 marca) rozpoczynamy konsultacje dotyczące „Strategii rozwoju elektromobilności dla miasta Legnicy”, które potrwają do 4 kwietnia br. Ankieta w formie elektronicznej dostępna jest na stronie,https://konsultacje.legnica.eu/konsultacje/27/51  Natomiast w formie papierowej - w kancelarii Urzędu Miasta Legnicy (plac Słowiański 8) oraz w Wydziale Spraw Obywatelskich w Akademii Rycerskiej (ul. Chojnowska 2) w godzinach pracy urzędu.

Ankieta stanowi pierwszy etap konsultacji społecznych, dotyczących Strategii rozwoju elektromobilności w Legnicy. Jej wyniki będą brane pod uwagę podczas prac nad tym dokumentem.

Nasze miasto ubiega się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (w ramach programu priorytetowego 3.4 „Ochrona atmosfery 3.4. GEPARD II – transport niskoemisyjny”) projektu związanego ze sporządzeniem dokumentu wyznaczającego kierunki działań i przedsięwzięć służących wdrażaniu elektromobilności, czyli m.in. wprowadzaniem pojazdów z napędem elektrycznym i stacjami ich zasilania.

Celem projektu jest wsparcie działań jednostek samorządu terytorialnego, służących rozwojowi elektromobilności. Na bezzwrotne dotacje przeznacza się łącznie 10 mln zł. Realizację programu przewidziano na lata 2018-2019. Wysokość wsparcia jest zależna od wielkości miast. Dla miast wielkości Legnicy wsparcie może wynieść do 100 tys. zł. Nasz wniosek został oceniony pozytywnie na etapie wymogów formalnych.

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 13.03.2019 | Wyświetleń: 207
Powrót na listę aktualności

Zobacz także