Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Ruszyła 29 edycja Legnickiej Akademii Filmowej - Warsztaty Filmu Animowanego

Ruszyła 29 edycja Legnickiej Akademii Filmowej - Warsztaty Filmu Animowanego
05.08.2022
Ruszyła 29 edycja Legnickiej Akademii Filmowej - Warsztaty Filmu Animowanego

Prezydent Tadeusz Krzakowski odwiedził uczestników Legnickiej Akademii Filmowej, której 29 edycja rozpoczęła się 3 sierpnia. - To bardzo miłe widzieć tylu kreatywnych i pełnych pasji młodych ludzi w jednym miejscu. Efekty prac zobaczyć będzie można podczas finałowej – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski.

W trakcie dziesięciu dni zajęć warsztatowych pod okiem znakomitych instruktorów filmów animowanych, naszym młodym animatorom towarzyszyć będzie hasło - ROK. Jak powiedział podczas otwarcia założyciel Legnickiej Akademii Filmowej - Julian Zawisza - hasło to, to nie tylko trzy litery, ale nieograniczone możliwości interpretacji. Jak poradzą sobie z nim uczestnicy warsztatów? Dowiemy się już wkrótce - 13 sierpnia, podczas finałowej Gali w Sali Królewskiej / Akademii Rycerskiej o godz. 18:00.

Legnicka Akademia Filmowa to jedyna taka impreza nie tylko w skali regionu, ale i kraju, na którą składają się warsztaty, projekcje, wykłady, wystawa, wydawnictwa oraz festiwalowy pokaz powstałych na warsztatach animacji.           

LAF-WFA to warsztaty, którym towarzyszą wydarzenia i projekcje związane z kinem animowanym: Kino na dachu - Dach Galerii Piastów, Poranki filmowe w Kinie Piast, a na zakończenie Performans audiowizualny oraz Gala LAF- WFA w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej.

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 05.08.2022 | Wyświetleń: 368
Powrót na listę aktualności

Zobacz także