Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Satyrykon 2021. Nagroda specjalna prezydenta Legnicy dla Bahrama Arjomandnia

Satyrykon 2021. Nagroda specjalna prezydenta Legnicy dla Bahrama Arjomandnia
26.02.2021
Satyrykon 2021. Nagroda specjalna prezydenta Legnicy dla Bahrama Arjomandnia

Prezydent Tadeusz Krzakowski co roku przyznaje swoją nagrodę na Satyrykonie. W tym roku jego szczególną uwagę zwróciła praca irańskiego artysty Bahrama Arjomandnia, pod tytułem "Family".

Ta praca ma bardzo mocny wydźwięk.  - W czasach, gdy gonimy za karierą, skupiamy się na realizowaniu planów, zbyt często zapominamy o kontakcie z bliskimi, którzy tego bardzo potrzebują. Choć nasze kontakty z powodu pandemii zostały ograniczone, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by chwycić za słuchawkę i móc usłyszeć rodziców, czy dziadków. Zadzwońmy do bliskiej osoby. Właśnie teraz. Bo później już możemy nie mieć okazji, by z bliską sercu osobą porozmawiać - mówi prezydent Tadeusz Krzakowski, komentując wybór tej pracy.

Bahram Arjomandnia (Iran) ukończył grafikę na Uniwersytecie w Teheranie. Swoją pracę jako karykaturzysta rozpoczął od rysowania dla irańskich czasopism. Przez kilka lat mieszkał w Turcji, gdzie rozwinął karierę rysownika zdobywając liczne nagrody w konkursach rysunkowych. Arjomandnia ciągle pogłębiał swoje kwalifikacje, aż w końcu został nauczycielem w Iranian House of  Cartoon, gdzie uczył młodych adeptów sztuki grafiki. Uczestniczył jako juror na wielu międzynarodowych konkursach, jest także laureatem kilkunastu nagród na konkursach satyrycznych w kraju i na całym świecie.

Na konkurs Satyrykonu wpłynęło 3218 prac 978 autorów z 72 krajów świata.  zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej 174 prac 123 autorów. Grand Prix Satyrykonu 2021 oraz nagrodę pieniężna w wysokości 10 tys. zł. zdobył irański artysta  Seyed Ali Miraee za pracę „Stepchild”.

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 26.02.2021 | Wyświetleń: 446
Powrót na listę aktualności

Zobacz także