Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Skorzystaj z darmowej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego

Skorzystaj z darmowej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego
02.06.2021

Od najbliższego poniedziałku, 7 czerwca 2021 r., możemy  skorzystać osobiście  z bezpłatnej porady prawnej w punktach, położonych przy ul. Witelona nr 8 oraz Kościuszki nr 38.

W celu przyspieszenia i ułatwienia wizyt uruchomiono numer telefonu: 539 912 151. Można na niego dzwonić w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach od 7.30 do 15.30 oraz we wtorki w godzinach od 8.00 do 16.00.

Na porady można zapisać się również poprzez mail: npp@legnica.eu lub poprzez stronę internetową: np.ms.gov.pl.

Potrzebujący pomocy prawnej mogą z niej bezpłatnie skorzystać u prawnika. W Legnicy działają cztery punkty – dwa prowadzone przez radców prawnych i adwokatów oraz dwa prowadzone przez organizację pozarządową.

Prawnicy oraz doradcy obywatelscy udzielają porad w zakresie spraw mieszkaniowych, związanych z zadłużeniem i zabezpieczeniem społecznym. Radcowie prawni i adwokaci wspierają potrzebujących, udzielając pomocy w zakresie prawa rodzinnego, prawa pracy, ubezpieczeń i spadków. Specjaliści podpowiadają potrzebującym, jak poradzić sobie w rozmaitych życiowych kłopotach.

W przypadku poradnictwa obywatelskiego działania są zindywidualizowane i zmierzają do podniesienia świadomości prawnej potrzebujących. Świadczący nieodpłatną pomoc prawną przygotowują też projekty pism urzędowych, wszczynających postępowanie sądowe czy zwalniających z kosztów sądowych.

Informacja o kontakcie z punktami nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji w Legnicy jest dostępna na stronie www.legnica.eu.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 02.06.2021 | Wyświetleń: 693
Powrót na listę aktualności

Zobacz także