Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Śladami Mieczysława Pawełka. Fotograficzny konkurs dla kochających Legnicę

Śladami Mieczysława Pawełka. Fotograficzny konkurs dla kochających Legnicę
21.05.2019

Rusza XV edycja Konkursu Fotograficznego LEGNICA im. Mieczysława Pawełka. Prace można zgłaszać do końca maja. Uczestnikami konkursu, organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO LEGNICA, mogą być profesjonaliści i amatorzy.

Konkursowi patronuje nieżyjący już wybitny legnicki fotografik, który za swe osiągnięcia w dokumentowaniu urody, a zwłaszcza zbytków Legnicy, w roku 1997 został laureatem Nagrody Miasta. Celem konkursu jest upamiętnienie artystów fotografujących Legnicę, zachęcenie szerokich kręgów fotografików do utrwalania historii Legnicy, tworzenie dokumentacji fotograficznej najpiękniejszych miejsc w Legnicy, prezentowanie piękna i atrakcyjności miasta na wystawach, w wydawnictwach i materiałach promocyjnych.

Prace można zgłaszać do końca maja. Każda z prac powinna zawierać umieszczony na odwrocie czytelny opis zawierający tytuł pracy, miejsce jej wykonania oraz „godło” (pseudonim) autora. Każdy z uczestników konkursu może nadesłać maksymalnie do czterech fotografii. Format zdjęć nie może być mniejszy niż 15x21 cm i nie większy niż 24x30 cm. Jednocześnie każdy uczestnik ma obowiązek dostarczenia płyty CD opatrzonej godłem, zawierającej opisane zdjęcia złożone w formacie JPG o wymiarach min 2000 x 3000 pikseli.

Dla laureatów oraz wyróżnionych przewidziane są nagrody rzeczowe.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 28 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 w Galerii Piastów w Legnicy.

Więcej o konkursie oraz regulamin pod linkiem: http://pro.legnica.pl/kofo/. Dodatkowe informacje w biurze organizacyjnym – Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO LEGNICA, Rynek 5/6 I p., 59-220 Legnica, tel. (76) 852-59-48.

Pliki do pobrania

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 21.05.2019 | Wyświetleń: 715
Powrót na listę aktualności

Zobacz także