Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Śmiech, łzy, rosyjscy żołnierze i wielka polityka, już w piątek na dworcu kolejowym

Śmiech, łzy, rosyjscy żołnierze i wielka polityka, już w piątek na dworcu kolejowym
06.12.2018

Prywatnie, ale Publicznie oraz Lewa Strona - to dwa wydarzenia performatywne, które w piątek (7 grudnia) o godzinie 16.15 na Dworcu Kolejowym w Legnicy zrealizuje dwóch uznanych artystów polskiego performance'u: Dariusz Fodczuk i Janusz Bałdyga. Wstęp wolny.

Performance odbędzie się w ramach projektu „20.34, peron 4. Odzyskiwanie suwerenności miasta” z okazji 25-lecia opuszczenia Legnicy przez Wojska Federacji Rosyjskie. To historyczne wydarzenie stanowi pretekst do refleksji o ludzkim losie w obliczu meandrów historii, polityki i ideologii. Będzie refleksyjnie, ale i wesoło. Będzie śmiech, mogą być też łzy. A więc wydarzenie pełne emocji.

Dariusz Fodczuk to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów w swojej dziedzinie. Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, współorganizator Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Interakcje, kurator bloku performance Międzynarodowego Festiwalu Global Communication. Jego pasją jest sztuka wideo.

Janusz Bałdyga to performer zajmujący się rysunkiem, autor instalacji i działań ulicznych oraz realizacji przestrzennych. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współzałożyciel grupy plastycznej PRACOWNIA, a także członek teatru Akademia Ruchu.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura - Interwencje 2018”.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 06.12.2018 | Wyświetleń: 214
Powrót na listę aktualności

Zobacz także