SP 9 wybrana do pilotażowej edycji projektu Mądrzy Cyfrowi

SP 9 wybrana do pilotażowej edycji projektu Mądrzy Cyfrowi
12.06.2018

Szkoła Podstawowa nr 9 w Legnicy jest jedną z 35 szkół w Polsce, które zakwalifikowały się do pierwszego w kraju projektu kształtowania postaw prospołecznych z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych - „Mądrzy Cyfrowi”. Jest on organizowany przez Fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” we współpracy z globalnym partnerem technologicznym Google.org.

 

Pierwsza część projektu realizowana będzie w Szkole Podstawowej nr 9 w Legnicy już w najbliższe wakacje. Służyć ma przyswajaniu przez młodych ludzi uniwersalnych zasad i postaw takich, jak szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga, mądrość oraz poznawaniu narzędzi cyfrowych przydatnych do prowadzenia przez nich działań na rzecz wspólnego dobra.

Google.org wspiera innowacyjne projekty organizacji pozarządowych, które wykorzystują technologię na rzecz wyrównywania szans w edukacji i działalności społecznej. Wspólnie z Fundacją „ABC XXI – „Cała Polska czyta dzieciom” firma zorganizuje warsztaty dla uczniów w wieku 12-13 lat, a ich celem będzie kształtowanie odpowiedzialnych postaw społecznych z wykorzystaniem nowych technologii.

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 12.06.2018 | Wyświetleń: 528
Powrót na listę aktualności

Zobacz także