Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Sportowy piątek: Otwarcie boisk i bieżni lekkoatletycznej

Sportowy piątek: Otwarcie boisk i bieżni lekkoatletycznej
10.07.2024
Sportowy piątek: Otwarcie boisk i bieżni lekkoatletycznej

Zakończyły się prace związane z przebudową boisk piłkarskich i bieżni lekkoatletycznej w parku miejskim w Legnicy. Z tej okazji OSiR zaprasza wszystkich mieszkańców na sportowy piątek pełen atrakcji. W ramach zadania „Przebudowa infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Legnicy" zdecydowano o zmodernizowaniu trzech obiektów sportowych w mieście. Jednym z nich była kompleksowa modernizacja bazy sportowej II Liceum Ogólnokształcącego, która obejmuje budowę wielofunkcyjnych boisk do gier zespołowych i tenisa oraz innych elementów wyposażenia boisk. Inwestycja ta jest nadal w toku. Przebudowano także boisko piłkarskie z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy Zespole Szkół Budowlanych, które zostało oddane do użytku w ubiegłym roku. Kolejnym etapem była przebudowa boiska piłkarskiego z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Parku Miejskim, w tym również 6-torowej bieżni lekkoatletycznej.

Jedyną firmą, która złożyła ofertę na tę inwestycję, była firma Bud Ziem. Po negocjacjach ustalono koszt zadania na 18 mln 566 tys. 850 zł. Z rządowego funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych miasto pozyskało ponad 15,7 mln zł wsparcia.

Z okazji zakończenia prac OSiR, który zarządza boiskiem, zaprasza na sportowy piątek 12 lipca na nowo otwartych boiskach treningowych w parku miejskim. Popołudnie rozpocznie się tanecznym krokiem podczas zumby, którą poprowadzi Adam. Będzie to idealna rozgrzewka przed treningiem biegowym z grupą Biegam Bo Lubię Legnica. Jeśli po szalonych tańcach wolicie trochę odetchnąć, zapraszamy na jogę z Olgą Pirecką. Każdy znajdzie coś dla siebie. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Swoje zgłoszenia można przesyłać na adres ci@osir.legnica.eu bądź telefonicznie pod numerem 76 7233801.

Harmonogram zajęć:

17:00 - 18:00: Zumba

18:00 - 19:00: Joga

18:00 - 19:00: Trening biegowy

Galeria zdjęć

Opublikował: Piotr Seifert | Dodano: 10.07.2024 | Wyświetleń: 239
Powrót na listę aktualności

Zobacz także