Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Środki z programu Polski Ład sfinansują istotne dla miasta inwestycje

Środki z programu Polski Ład sfinansują istotne dla miasta inwestycje
27.10.2021
Środki z programu Polski Ład sfinansują istotne dla miasta inwestycje

Jak już informowaliśmy Legnica otrzymała ponad 28 mln 749 tys. zł z Rządowego Programu Polski Ład na dofinansowanie dwóch bardzo ważnych inwestycji miejskich – rewitalizację placu Słowiańskiego oraz przebudowę ulic Pocztowej i Piastowskiej.

- Te środki pozwolą nam sfinansować bardzo istotne dla miasta inwestycje – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. – Przyczynią się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców. Na tym nam bardzo zależy. Serdecznie dziękujemy naszym sojusznikom, pani marszałek Elżbiecie Witek, pani poseł Ewie Szymańskiej oraz panu posłowi Krzysztofowi Kubów za wsparcie i pomoc dla Legnicy.

Przypomnijmy, że prezydent Tadeusz Krzakowski w lipcu złożył wnioski na dofinansowanie trzech inwestycji, przyznano środki dla dwóch. Są to następujące przedsięwzięcia:

1. Zagospodarowanie i rewitalizacja placu Słowiańskiego w Legnicy wraz z budową pomnika Henryka Pobożnego – 23 mln zł 750 tys. zł;

2. Przebudowa DK 94 w Legnicy, ul. Pocztowa i Piastowska - 4 mln 999 tys. 242 zł.

Na te dwie inwestycje wykonane są już projekty. Obecnie są na etapie uzyskiwania pozwoleń na budowę. Po ich uzyskaniu, ogłoszone zostaną przetargi na wyłonienie wykonawcy prac.

Plac Słowiański jest jednym z najważniejszych miejsc w Legnicy. Jego rewitalizacja i zagospodarowanie wraz z rozbudową ulic przyległych obejmie 25 tys. m kw., w tym skrzyżowania, budowę ronda, przebudowę dwóch przystanków czy też miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji powstanie węzeł przesiadkowy komunikacji miejskiej i międzygminnej. Zbudowane zostaną ścieżki rowerowe, zmodernizowane nawierzchnie ciągów pieszych, przebudowane przejście podziemne wraz z budową wind, a także nowe oświetlenie, mała architektura, zieleń i monitoring.

Z kolei Przebudowa ul. Pocztowej i Piastowskiej to także istotna dla miasta inwestycja komunikacyjna. Obejmie ona przebudowę skrzyżowań i jezdni, budowę ścieżki rowerowej, ciągów pieszo-rowerowych, przebudowę chodników, zatok autobusowych i sygnalizacji świetlnej, oświetlenia oraz rozbudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej, w tym ITS i uporządkowanie zieleni.

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 27.10.2021 | Wyświetleń: 437
Powrót na listę aktualności

Zobacz także