Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Stąd się bierze dobra woda. Pij ją prosto z kranu

Stąd się bierze dobra woda. Pij ją prosto z kranu
15.05.2018
Stąd się bierze dobra woda. Pij ją prosto z kranu

Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. już po raz trzeci wzięło udział w niedawnej, ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

W tym roku z myślą o najmłodszych legniczanach komunalna spółka przygotowała wydarzenie pod hasłem „Skąd się bierze woda w kranie? Poznaj Zakład Produkcji Wody w Legnicy”. Firmę odwiedziło ok. 150 dzieci z legnickich szkół i przedszkoli, które obejrzały zmodernizowane obiekty Zakładu Produkcji Wody oraz pojazdy specjalistyczne do czyszczenia i kamerownia sieci kanalizacyjnej.

Na zakończenie wizyty każdy z uczestników mógł napić się orzeźwiającej wody z sokiem z prawdziwego saturatora. Wszyscy otrzymali również drobne upominki promujące picie wody prosto z kranu.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Legnica - etap II”. Projekt jest finansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Uczestniczyli też przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Legnicy.

Galeria zdjęć

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 15.05.2018 | Wyświetleń: 917
Powrót na listę aktualności

Zobacz także