Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Stąd się bierze dobra woda. Pij ją prosto z kranu

Stąd się bierze dobra woda. Pij ją prosto z kranu
15.05.2018
Stąd się bierze dobra woda. Pij ją prosto z kranu

Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. już po raz trzeci wzięło udział w niedawnej, ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

W tym roku z myślą o najmłodszych legniczanach komunalna spółka przygotowała wydarzenie pod hasłem „Skąd się bierze woda w kranie? Poznaj Zakład Produkcji Wody w Legnicy”. Firmę odwiedziło ok. 150 dzieci z legnickich szkół i przedszkoli, które obejrzały zmodernizowane obiekty Zakładu Produkcji Wody oraz pojazdy specjalistyczne do czyszczenia i kamerownia sieci kanalizacyjnej.

Na zakończenie wizyty każdy z uczestników mógł napić się orzeźwiającej wody z sokiem z prawdziwego saturatora. Wszyscy otrzymali również drobne upominki promujące picie wody prosto z kranu.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Legnica - etap II”. Projekt jest finansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Uczestniczyli też przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Legnicy.

Galeria zdjęć

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 15.05.2018 | Wyświetleń: 583
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.