bip

Startuje Konkurs Młody Paganini. Do Legnicy zjechali najlepsi adepci skrzypiec

Startuje Konkurs Młody Paganini. Do Legnicy zjechali najlepsi adepci skrzypiec
05.04.2013

W piątek (5 kwietnia) rozpoczął się XI Międzynarodowy Konkurs Młody Paganini 2013. Zwycięzców tej prestiżowej imprezy, organizowanej przez Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy, poznamy w niedzielę.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 33 skrzypków, którzy występują w dwóch grupach wiekowych, do 16. i 19. roku życia.

- Dokładamy wszelkich starań, żeby wszyscy uczestnicy konkursu spędzili czas w miłej, przyjaznej atmosferze i wyjeżdżali z Legnicy z dobrymi wspomnieniami – mówi Alicja Dragan, dyrektorka konkursu. - Jednocześnie moim zamiarem jest finansowe wsparcie najlepszych młodych muzyków poprzez wysokie nagrody i fundowane stypendia. Dodatkowo w ramach promocji talentów za pierwsze miejsce i tytuł „Młodego Paganiniego” nagrodą jest prestiżowy występ z orkiestrą Filharmonii Sudeckiej. Najlepszym wręczamy niepowtarzalne statuetki z brązu, zaprojektowane przez artystę, Grzegorza Niemyjskiego – dodaje pani dyrektor.

Co roku „Młody Paganini” kończy się uroczystym Koncertem Laureatów. Tegoroczny finał w niedzielę, 7 kwietnia br. o godzinie 16.00 w Akademii Rycerskiej.

 

 

Opublikował: aantkiewicz_l | Dodano: 05.04.2013 | Wyświetleń: 377
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Aktualności Rss