Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Strategia zintegrowanych inwestycji terytorialnych. Przetarg rozstrzygnięty

Strategia zintegrowanych inwestycji terytorialnych. Przetarg rozstrzygnięty
30.11.2020

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner z Cieszyna wygrało przetarg na wykonanie Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2027. 

Jego celem jest strategiczne planowanie rozwoju ponadlokalnego w ramach współdziałania JST LGOF. Wybór wykonawcy jest kolejnym krokiem podpisanej w Legnicy 28 stycznia przez włodarzy 31 samorządów deklaracji współpracy przy zabieganiu o środki unijne.

Deklaracja zawiązania współpracy gmin i powiatów Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego ma na celu wypracowanie najkorzystniejszej formuły wspólnego pozyskiwania środków inwestycyjnych w zbliżającej się perspektywie finansowej budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Prace i konsultacje nad nią samorządy rozpoczęły w listopadzie minionego roku.

Wśród inwestycji, dofinansowanych z kolejnego budżetu Unii Europejskiej, mogą się znaleźć m.in. ważne połączenia drogowe, centra przesiadkowe, przedsięwzięcia ekologiczne i niskoemisyjne oraz wiele usług publicznych dla lokalnych społeczności.

Fot.  archiwalne z podpisania deklaracji

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 30.11.2020 | Wyświetleń: 376
Powrót na listę aktualności

Zobacz także