Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Straż miejska odkryła nielegalne wysypiska śmieci

Straż miejska odkryła nielegalne wysypiska śmieci
13.01.2020
Straż miejska odkryła nielegalne wysypiska śmieci

W tym roku straż miejska ujawniła już dwa nielegalne wysypiska śmieci, na które ktoś wyrzucił m.in. eternit, zużyte opony, meble i otuliny od kabli.   

Jedno z tych wysypisk funkcjonariusze odkryli w lasku w pobliżu ul. Rzeszotarskiej w pobliżu Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Tutaj ktoś wyrzucił otuliny od kabli, opony i inne śmieci. Jak informuje straż miejska teren ten został już uprzątnięty przez właściciela, czyli Lasy Państwowe.

Kolejne wysypisko zostało odkryte nad Kaczawą w okolicach mostu kolejowego. Wyrzucono tutaj m.in. stare meble, eternit, opony.

Dzikie wysypiska są plagą nie tylko w naszym mieście. Każdego roku wydajemy na ich likwidację setki tysięcy złotych. Usuwanych z nich ponad sześćset ton śmieci rocznie.

Straż miejska ma narzędzie do walki z osobami nielegalnie wyrzucającymi śmieci. Są to przenośnie kamery, czyli fotopułapki. Zarejestrowały one m.in. mężczyznę, który wyrzucał odpady. Został zidentyfikowany i zapłacił mandat.  Przypominamy, że pozbywanie się odpadów w sposób niezgodny z prawem, zagrożone jest karą grzywny do 5000 zł.

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 13.01.2020 | Wyświetleń: 409
Powrót na listę aktualności

Zobacz także