Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Sukces legnickich szachistów na mistrzostwach kraju. Jesteśmy w czołówce

Sukces legnickich szachistów na mistrzostwach kraju. Jesteśmy w czołówce
07.09.2020
Sukces legnickich szachistów na mistrzostwach kraju. Jesteśmy w czołówce

Na bardzo dobrym 5. miejscu zakończyła Ekstraligowe boje szachowe drużyna KSz Miedź Legnica.

W zawodach rozegranych w Krakowie wystąpiło 10 najlepszych drużyn w kraju. Legnicka ekipa wygrała 4 mecze, zremisowała dwa pojedynki i poniosła 3 porażki. Najlepiej w drużynie spisał się arcymistrz Piotr Bobras, który w 9 pojedynkach zebrał aż 6,5 pkt. Bardzo dobrze spisała sie również Oliwia Kiołbasa, zdobywając z utytułowanymi przeciwniczkami 5.5 pkt.

Ponadto barw Miedzi bronili: arcymistrz Bartłomiej Heberla (4 pkt. z 9 partii), arcymistrz Robert Kempiński (3,5 pkt. z 9), arcymistrz Michał Olszewski (3 pkt. z 9), arcymistrz Pavel Simacek (0,5 pkt. z 3) oraz mistrzowie międzynarodowi Tadeas Kriebel (2,5 pkt. z 3) i Piotr Murdzia (1,5 pkt. z 3).

Drużyna Miedzi po raz kolejny potwierdziła swoja przynależność do czołówki krajowej, a udział w tych najważniejszych w Polsce rozgrywkach był możliwy dzięki wsparciu KGHM Polska Miedź oraz Urzędu Miasta Legnicy.

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 07.09.2020 | Wyświetleń: 1033
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Aktualności Rss