Sukces legnickiej pływaczki, Kornelii Fiedkiewicz
Polski Związek Pływacki powołał do kadry narodowej znakomitą zawodniczkę legnickiego klubu Wankan, Kornelię Fiedkiewicz. Nastolatka wystartuje na Europejskiej Olimpiadzie Młodzieży - EYOF 2015 w Tbilisi w Gruzji. Impreza odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia br.
Pod koniec maja Kornelia osiągnęła doskonałe wyniki podczas organizowanych w Szczecinie Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Wystartowało ponad 600 osób ze 125 polskich klubów. Czternastoletni pływacy z klubu Wankan - Kornelia Fiedkiewicz i Kamil Nowak oraz 16-latka Ewa Czerska spisali się w turnieju rewelacyjnie, rywalizując z seniorami i takimi mistrzami, jak np. Paweł Korzeniowski, Konrad Czerniak, Alicja Tchórz czy Klaudia Naziębło.
Przed olimpiadą Kornelia weźmie udział w szeregu zgrupowań szkoleniowych. Już dzisiaj trzymamy kciuki za uzdolnioną legniczankę.