Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Sukces młodych piłkarzy ręcznych Siódemki Huras Legnica

04.05.2023

Juniorzy młodsi Siódemki Huras Legnica awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Drużyna prowadzona przez trenera Adama Skrabanię zajęła drugie miejsce w turnieju 1/8 finału krajowego czempionatu w Kielcach.

W Kielcach legniczanie wygrali 30:29 z MTS Kwidzyn i 31:22 z Kusym Kraków. Przegrali tylko z gospodarzami – Vive Kielce 24:28. Ostatecznie z drugiego miejsca awansowali do grona najlepszych ośmiu drużyn w Polsce w kategorii juniorów młodszych.

Teraz Siódemkę Huras czeka walka w turnieju ćwierćfinałowym, który rozegrany zostanie w Warszawie w dniach 12-14 maja br. W stolicy zagra z Pałacem Młodzieży Tarnów, Moto-Jelczem Oława oraz gospodarzami Agrykolą Warszawa.

Przypomnijmy, że w tym sezonie podopieczni trenera Adama Skrabani sięgnęła po tytuł mistrza województwa dolnośląskiego. Przed dwoma tygodniami z powodzeniem rywalizowali w turnieju 1/16 finału mistrzostw Polski, który rozegrany został w Legnicy.