Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Sukcesy legniczan w Pucharze Polski Taekwon-do

21.03.2013

Bardzo udanie zakończył się występ zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do w niedawnym Pucharze Polski. Zawody rozegrane w Kłobucku dla startujących seniorów były między innymi pierwszą kwalifikacją do tegorocznych mistrzostw Polski, jednak przede wszystkim - turniejem kwalifikującym do reprezentacji Polski na majowe Mistrzostwa Europy w Szwecji.

W Kłobucku wystartowało ponad 220 zawodników z 40 klubów, w tym 16 legniczan, którzy zdobyli 13 medali Pucharu Polski. Maciek Żuk wywalczył dwa medale, złoty w układach formalnych i brązowy w walkach do 70 kg. Dorobek Gabrieli Forgiel to również dwa medale - złoty w walkach do 50 kg oraz brązowy w układach formalnych. Złoty medal zdobyła Wioletta Miśkiewicz w walkach pow. 75 kg, a Przemysław Kurasiak w układach formalnych stopni uczniowskich. Karol Forgiel ma na koncie dwa medale brązowe, w walkach do 63 kg i układach formalnych. Izabela Dziopa wywalczyła srebro w walkach do 62 kg, Klaudia Ewkowska - brąz w walkach do 50 kg, Magda Krukiewicz również brąz w walkach do 50 kg, natomiast Przemysław Kurasiak dwa brązowe medale juniorskie - w układach i walkach do 56 kg.

Legnicki Klub Taekwon-do w klasyfikacji klubowej seniorów sklasyfikowany został na trzecim miejscu. W skład reprezentacji Polski na majowe Mistrzostwa Europy w Szwecji wyjedzie  czwórka zawodników LKT: Maciek Żuk, Gabriela Forgiel, Karol Forgiel i Wioletta Miśkiewicz.

Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 21.03.2013 | Wyświetleń: 487