Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Sukcesy młodych legnickich pływaków

01.06.2010
    W dniach 28-29 maja br. Nowa Ruda gościła uczestników Korespondencyjnych Mistrzostw Polski w Pływaniu Dzieci w wieku 10-11 lat. Korespondencyjne Mistrzostwa Polski rozgrywane są w tym samym czasie w: Szczecinie, Puławach, Bydgoszczy, Gorlicach, Busku –Zdroju, Suwałkach, Strzykowie, Aleksandrowie, Suchym Lesie, Zielonej Górze oraz w Nowej Rudzie.
    W zawodach wystartowało 230 zawodniczek i zawodników z 15 klubów Dolnego Śląska. Przybyły reprezentacje wszystkich liczących się klubów z całego województwa. Zawodnicy i zawodniczki Klubu Sportowego WANKAN Legnica zdobyli w mistrzostwach 6 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale, zajmując doskonałe II miejsce i ustępując nieznacznie jedynie „Rekinowi” Świebodzice.
    Najlepszą zawodniczką turnieju wśród dziewcząt dziesięcioletnich okazała się Katarzyna Hadubiak, która została nagrodzona wraz z trenerem Januszem Widomskim.  Zawodniczka legnickiego WANKANU Gabriela Tokarczyk zajęła V miejsce w punktacji ogólnej. Wśród dziesięcioletnich chłopców II miejsce zajął Daniel Buzon, a Mieszko Hudyka – miejsce III.
Legnicki zespół prowadzili Janusz Widomski i Tomasz Spolski.