Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Sukcesy młodych pływaków z Klubu WANKAN

24.10.2011

W Zielonej Górze 23 października br. odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie „O Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych". Obok zawodników z Zielonej Góry, Lubania, Cottbus, Wrocławia, Polkowic i Brzegu Dolnego wystartowali młodzi pływacy (10 i 11 lat) z legnickiego Klubu Sportowego WANKAN pod opieką trenera Janusza Widomskiego.

Wśród jedenastolatków pierwsze miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym zdobył Daniel Buzon. Katarzyna Hadubiak była najszybsza na 50 m stylem motylkowym, zaś na 200 m stylem zmiennym wywalczyła drugie miejsce. Pośród dziesięciolatków dwukrotnie zwyciężała Karolina Ciesiul (50 m stylem dowolnym i motylkowym). Jej koleżanka, Kornelia Fiedkiewicz była druga na dystansie 50 m stylem dowolnym, natomiast tę samą długość toru stylem grzbietowym pokonała z najlepszym czasem.

Wyniki legnickich zawodników i zawodniczek są ich rekordami życiowymi. Kolejne występy pływaków z Wankanu już 28 października na basenie Delfinek, podczas VIII Zimowych Mistrzostw Zagłębia Miedziowego w Sprincie i Ogólnopolskim Sprawdzianie Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej Dzieci (11/12 lat) w Pływaniu.

Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 24.10.2011 | Wyświetleń: 184