Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Sukcesy naszych karateków LKT i TORA

08.04.2014

W sobotę, 5 kwietnia w Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Taekwond-do. Turniej rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych: junior, junior młodszy i młodzik. W zawodach wystartowało blisko 230 zawodników z 10 klubów. Najwięcej, bo 120 w kategorii młodzika. Znakomicie w mistrzostwach spisały się kluby z naszego regionu.

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do zgromadzili łącznie 24 medale oraz 27 punktów w kategorii młodzika wliczanych do systemu sportu młodzieżowego. Złote medale dla LKT Legnica wywalczyli: Marcin Blicharski, Maciek Blicharski, Adam Polanowski, Marcin Sosnowski i Marta Kurtasz. Legnicki Klub Taekwon-do sklasyfikowany został na drugim miejscu we wszystkich trzech kategoriach wiekowych, ustępując jedynie WSKT Wrocław.

Sukcesy naszych karateków LKT

Pięć państw, ponad 450 zawodników z 42 klubów wzięło udział w X Międzynarodowym Pucharze POMERANIA CUP 2014 w Karate WKF. Zawody odbyły się 5 kwietnia w Rumi. Z bardzo dobrym wynikiem wrócił zawodnik legnickiego Klubu TORA, Daniel Santorowski (na zdjęciu) który zajął 3 miejsce w konkurencji kata indywidualne juniorów młodszych (14-15 lat) oraz 3 miejsce w konkurencji kata indywidualne juniorów (16-17 lat). Jego dobra passa trwa od roku, gdy zdobył II miejsce na Mistrzostwach Polski Karate WKF w Bielsku Białej w kategorii kata juniorów młodszych. Natomiast w niedzielę wystartował w Pucharze Polski Karate Shotokan w miejscowości Suchy Las k/Poznania, zdobywając 3 miejsce w kategorii kata indywidualne młodzików (14-15 lat).