Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Świetny występ legnickich taekwondoków w Pucharze Polski. Gratulujemy

10.03.2022

Wioleta Hanisch i Paweł Woźniak zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do wywalczyli złote medale podczas Pucharu Polski w Taekwon-do Nowa Ruda Słupiec 2022. Srebrny medal zdobyła Kamila Kolanowska.

Wioleta Hanisch zajęła pierwsze miejsce w walkach + 75 kg i trzecie w  układach formalnych, a Kamila Kolanowska drugie w walkach do 75 kg.

Paweł Woźniak okazał się bezkonkurencyjny w kategorii średniej do 70 kg podczas Pucharu Polski w Taekwon-do Nowa Ruda Słupiec 2022.

Na piątych miejscach start zakończyły Weronika Gawron (walki juniorek -55 kg) i Monika Kowalczyk (układy formalne). Z powodu kontuzji w turnieju nie wystartowali Maciek Żuk i Marcin Blicharski.

W tegorocznym Pucharze Polski wystartowało 284 zawodniczek i zawodników z 45 klubów. Zawody w Nowej Rudzie Słupiec były pierwszym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w chorwackim Porecu (27.04 – 01.05.22 r.). Kolejnym turniejem ogólnopolski kwalifikującym do reprezentacji Polski będzie Grand Prix, które za dwa tygodnie rozegrane zostanie w Głubczycach.

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 10.03.2022 | Wyświetleń: 295