Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Szczypiornistki UKS Dziewiątka ponownie w najlepszej czwórce kraju. Gratulujemy!

Szczypiornistki UKS Dziewiątka ponownie w najlepszej czwórce kraju. Gratulujemy!
01.06.2021
Szczypiornistki UKS Dziewiątka ponownie w najlepszej czwórce kraju. Gratulujemy!

Zawodniczki EUCO-UKS Dziewiątki Legnica, prowadzone przez trenerkę Celestynę Majchrzyk, wywalczyły w Rudzie Śląskiej awans do ścisłego finału mistrzostw Polski juniorek młodszych w piłce ręcznej kobiet w sezonie 2020/21.

Nagrody indywidualne (dla MVP drużyny) zdobyły: w meczu z KS Zgoda Ruda Śląska - Julia Stelmach, w meczu z MTS Kwidzyn - Oliwia Doroba, w meczu z SPR Olkusz - Elżbieta Lange.

Obok legnickich szczypiornistek w finale znalazły się zespoły: KS Zgoda Ruda Śląska, UKS Varsovia Warszawa i MKS PR Gniezno, które w swoich grupach zajęły pierwsze i drugie miejsca.

Finał odbędzie się w dniach 18-19.06.2021. Miejsce zmagań nie jest jeszcze znane - każdy z uczestników ma prawo ubiegać się o organizację w swoim mieście.

Ostateczna tabela obu grup 1/4 finału mistrzostw Polski juniorek młodszych:

Grupa M:

1. KS Zgoda Ruda Śląska - 8 pkt.

2. EUCO-UKS Dziewiątka Legnica - 4 pkt.

3. SPR Olkusz - 3 pkt.

4. MTS Kwidzyn - 3 pkt.

Grupa N:

1. UKS Varsovia Warszawa - 9 pkt.

2. MKS PR Gniezno - 6 pkt.

3. SPR Sośnica Gliwice - 3 pkt.

4. SMS Zagłębie Lubin - 0 pkt.

Skład juniorek młodszych EUCO-UKS Dziewiątki Legnica - finalistek mistrzostw Polski w sezonie 2020/21: Weronika Borowa, Dominika Chmielarczyk, Oliwia Doroba, Julia Drągiewicz, Natalia Gdula, Emilia Iwan, Elżbieta Lange, Paulina Lange, Wiktoria Niedzielenko, Zuzanna Piechota, Dominika Rusin, Julia Stelmach, Julia Strójwąs, Natalia Szuk, Daria Wańkowicz, Nikola Warzecha, Marika Wiśniewska. Trenerka: Celestyna Majchrzyk, trener współpracujący: Tomasz Majchrzyk.

Przypomnijmy, że zawodniczki UKS Dziewiątki Legnica bronią tytułu mistrzowskiego, który zdobyły w sezonie 2018/19 (w kategorii młodziczka). W ubiegłym sezonie - 2019/20, ze względu na pandemię mistrzostwa Polski nie odbyły się.

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 01.06.2021 | Wyświetleń: 467
Powrót na listę aktualności

Zobacz także