Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Szeptem o istocie i naturze, malowane kredką. Zapraszamy do Galerii Satyrykon

Szeptem o istocie i naturze, malowane kredką. Zapraszamy do Galerii Satyrykon
14.01.2020

Galeria Satyrykon zaprasza w piątek (17 stycznia) na wernisaż wystawy "Szeptem o istocie i naturze" autorstwa Joanny Concejo.  Początek o godz. 18.00, wstęp wolny. Prace autorki możemy oglądać od 2 stycznia do 29 lutego.
Joanna Concejo jest prawdziwą Europejką. Urodziła się w Słupsku. Dzieciństwo i wczesną młodość spędziła w pomorskiej wsi. Studiowała w Poznaniu. Wyszła za mąż za Hiszpana, od blisko 20 lat mieszka we Francji (blisko Paryża), a pracuje głównie we Włoszech.

 Jednak bez względu na miejsce, w którym przebywa, swój "czuły kompas" artystka zawsze ustawia na człowieka oraz relacje człowieka z naturą. Właśnie m.in. to możemy zobaczyć na wystawie w Legnicy. Ekspozycja jest również mocno związana z szeptem, który stanowi dla artystki sposób artykulacji - nieco przygaszonej, ale jakże znaczącej ekspresji. Wystawa pokazuje też technikę, którą Joanna Concejo ukochała i która jest jej znakiem rozpoznawczym: czyli wykorzystanie w pracach ołówka i kredek. - Ołówek traktuję jako przedłużenie swoich myśli - mówi artystka.

Książki z jej ilustracjami ukazują się regularnie we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii i Polsce. Za ilustracje do książki Marka Bieńczyka "Książę w cukierni" otrzymała tytuł "Najlepsza Książka Roku 2013" w kategorii Grafika.

Jej prace pokazywane są na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych (m.in. we Włoszech, Francji, Anglii, Iranie, Portugalii). Współpracuje m.in. z Le Petit Atelier de Paris oraz z włoskimi szkołami ilustracji - Ars in Fabula (Macerata) i Scuola Internazionale d′Illustrazione di Sàrmede.
 

 

Źródło: ego, LCK  

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 14.01.2020 | Wyświetleń: 313
Powrót na listę aktualności

Zobacz także