Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Sześć medali w pływaniu legniczanki Wiktorii Maciuszek

16.07.2018

Legniczanka Wiktoria Maciuszek zdobyła 6 medali - w tym  2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy na Mistrzostwach Polski 14-latków w pływaniu na basenie w Olsztynie.

Wiktoria reprezentująca na co dzień barwy  MKS Juvenia Wrocław podczas pierwszego dnia mistrzostw wywalczyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 27.23 s. Później wraz z drużyną była druga w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym.

W drugi dzień zmagań Wiktoria wywalczyła tytuł mistrzyni Polski na dystansie 50 m stylem motylkowym. Triumfowała z wynikiem 28.66 s., zaledwie 26 setnych sekundy gorszym od rekordu Polski, jako jedyna łamiąc w finale barierę 29 sekund. Niespełna dziesięć minut później zdobyła kolejny medal. Tym razem brąz na 50m stylem grzbietowym uzyskując rezultat 31.31 s.  Następnie z koleżankami z klubu wywalczyła mistrzostwo w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym.

Trzeci dzień zawodów był potwierdzeniem, że młoda zawodniczka jest w bardzo dobrej formie. Kolejny raz stanęła na podium zdobywając drugie miejsce na 100 m stylem dowolnym  z czasem  59.49 s.

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 16.07.2018 | Wyświetleń: 1217