Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Szymon Hołownia gościem 14. Spotkania Kobiet

Szymon Hołownia gościem 14. Spotkania Kobiet
25.06.2019
Szymon Hołownia gościem 14. Spotkania Kobiet

Już w najbliższy piątek (28 czerwca) o godz. 17.30 zapraszamy do Letia Business Center na 14. Spotkanie Kobiet. Wstęp wolny. Gościem specjalnym będzie Szymon Hołownia - dziennikarz, publicysta, dwukrotny laureat nagrody Grand Press.

Szymon Hołownia to dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Po raz pierwszy w 2006 roku w kategorii wywiad i w 2007 w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Na koncie ma również nagrody: „Ślad”, MediaTory, Wiktor Publiczności. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”, kanale Religia.tv, prowadził autorski program w TVP1, obecnie w stacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!”. Jest też felietonistą „Tygodnika Powszechnego”. Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej.

Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, finansujących m.in. działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Ntamugendze w Demokratycznej Republice Konga. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W 2016 r. został odznaczony przez Rzecznika Praw Dziecka „Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka”.

Na spotkaniu będzie można zakupić książki Hołowni – to cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie dla podopiecznych Fundacji Dobra Fabryka.

To już 14. Spotkanie Kobiet w Legnicy, na które zaprasza prezydent Tadeusz Krzakowski. Poprzednie zawsze gromadziły setki legniczanek.

Galeria zdjęć

Opublikował: Barbara Sielicka | Dodano: 25.06.2019 | Wyświetleń: 210
Powrót na listę aktualności

Zobacz także