Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Tłumnie uczciliśmy Dzień Dziecka i 7 urodziny legnickiego Julka

Tłumnie uczciliśmy Dzień Dziecka i 7 urodziny legnickiego Julka
02.06.2021
Tłumnie uczciliśmy Dzień Dziecka i 7 urodziny legnickiego Julka

Za nami radosne i huczne świętowanie Dnia Dziecka oraz siódmych urodzin Julka w legnickim Rynku.  Świetnie bawiliśmy się też w palmiarni i minii zoo oraz na skateparku.

Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią, tłumnie wyszliśmy  z dzieciakami na legnicki Rynek i bawiliśmy się na urodzinach Julka. Byliśmy uśmiechnięci, radośni, naładowani pozytywną energią.

 Świętowanie rozpoczęliśmy na placu Meisslera, gdzie najmłodsi legniczanie przyłączyli się do kolorowego korowodu lubianych postaci bajkowych. A potem deptakiem Najświętszej Marii Panny w stronę rzeźby Julka autorstwa Edwarda Mirowskiego.

 - Kochane dzieci, to jest wasze święto! Życzę Wam dużo uśmiechu, radości i tego byście zawsze pamiętali, że jesteście dla nas rodziców prawdziwymi i najcenniejszymi skarbami. Wszystkiego co najlepsze! – przywitał tam gości zastępca prezydenta Krzysztof Duszkiewicz.

Na urodzinach Julka były tańce, śpiewy, animacje i konkursy, bańki mydlane.  Na dzieci czekały też stanowiska do malowaniu farbami na streczu, bańki mydlane oraz animatorzy, którzy fantazyjnie malowali twarze oraz robili dziecięce tatuaże.   

- Dzieci są zachwycone tymi urodzinami. Długo musieliśmy na to czekać. Patrząc na szczęśliwe miny naszych milusińskich wraca optymizm i wiara, że wracamy do normalności – cieszyła się legniczanka Pani Marta, która bawiła się w Rynku z dwiema córeczkami. 

Na koniec radośnie odśpiewaliśmy sto lat dla solenizanta Julka.

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 02.06.2021 | Wyświetleń: 624
Powrót na listę aktualności

Zobacz także