Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Towarzystwo Miłośników Legnicy świętuje półwiecze działalności. Życzymy stu lat

Towarzystwo Miłośników Legnicy świętuje półwiecze działalności. Życzymy stu lat
14.02.2020
Towarzystwo Miłośników Legnicy świętuje półwiecze działalności. Życzymy stu lat

Jedna z najstarszych i najbardziej znanych organizacji w naszym mieście - Towarzystwo Miłośników Legnicy Pro Legnica obchodzi 50. urodziny. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w czwartek (13 lutego) w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej.

Życzenia kolejnych lat działalności oraz gratulacje za otrzymane odznaczenia w imieniu mieszkańców złożył prezydent Tadeusz Krzakowski. – Dziękuję państwu za dbałość o kulturę i dorobek naszego miasta – mówił prezydent. – Budowanie naszej małej ojczyzny i jej tożsamości. Za bardzo wiele cennych dla mieszkańców i naszego miast inicjatyw. Życzę kolejnych pięknych rocznic.

Jubileusz był okazją do uhonorowania odznaczeniami osób zasłużonych dla miasta i TML odznaczeniami państwowymi, okolicznościowymi i statuetkami.

Odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP wręczył wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa. Otrzymali je:

Złoty Krzyż Zasługi - Maria Furowicz, Srebrny Krzyż Zasługi - Danuta Danielewicz, Bożena Heiser-Bobrowska, Irena Szejpało i Alina Tarnawska. Brązowy Krzyż Zasługi - Paweł Bonecki, Grzegorz Fijałkowski, Marek Janik, Mariusz Kania, Bożena Rymkiewicz, Dawid Sołtys, Tomasz Strojek, Adam Stępień, Wiesława Sykulska oraz Jolanta Trawnik.

Towarzystwo Miłośników Legnicy Pro Legnica powołane zostało do życia 13 lutego 1970 r. przez Sejmik Kultury Legnicy. Przez lata działalności miało swoje wzloty i upadki. Od 2002 br. prezesem TML jest Antonina Trawnik. Towarzystwo znane jest i cenione w naszym mieście za wiele inicjatyw i działań, które wpisały się w historię Legnicy. Było współorganizatorem I Zjazdu Legniczan, uznanego w regionie Jarmarku Staroci, działalności charytatywnej, ciekawych imprez, spotkań ze znanymi legniczanami i publikacji. W roku 2019 TML PRO Legnica wyróżnione zostało Nagrodą Miasta Legnicy.

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 14.02.2020 | Wyświetleń: 489
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.